ODK SIMP – Kursy i szkolenia Bydgoszcz

F-gazy

Home / Kursy / F-gazy

Kurs F-gazy - szkolenia i certyfikaty

Oferowany przez naszą firmę wysokiej jakości kurs umożliwia Państwu zdobycie uprawnień F-gazowych, potrzebnych do zajmowania się produkcją i usługami, przy których mamy do czynienia z syntetycznymi substancjami stosowanymi jako czynniki chłodnicze. Dzięki bogatej ofercie edukacyjnej i nowoczesnym szkoleniom, sprostamy oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i przygotujemy do przyszłego zawodu.

 

Zgodnie z ustawą o substancjach kontrolowanych i gazach fluorowanych z 15 maja 2015 roku nakłada się obowiązek posiadania Certyfikatu F-gazowego dla personelu dokonującego napraw, konserwacji lub serwisowania, odzysku, likwidacji oraz kontroli szczelności w stacjonarnych urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatach chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni napełnionych substancjami kontrolnymi i gazami fluorowanymi.

 

Dla kogo szkolenie F-gazowe?

Szkolenie na F-Gazy dedykowane jest pracownikom fizycznym zajmujących się usługami związanymi z obsługą i produkcją urządzeń chłodniczych:
– Elektrycy
– Serwisanci
– Palacze kotłowi
– Monterzy
– Osoby obsługujące urządzenia wymagane przez przepisy prawa energetycznego
– Inne grupy zawodowe

Dzięki szkoleniom i egzaminowi potwierdzającego zdobytą wiedzę, otrzymają Państwo uprawnienia umożliwiające podjęcia się zawodu i wykonywania prac przy instalacjach zawierających gazy fluorowane i cieplarniane. Uprawnienie jest ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej


Wymagania

Aby uzyskać certyfikat potwierdzający uprawnienia wymagane jest ukończenie 18 roku życia, brak prawomocnego wyroku skazującego za przestępstwo przeciw środowisku naturalnemu, oraz ukończenie egzaminu teoretycznego i praktycznego, który potwierdzi zdobyte doświadczenie.

 

W programie szkolenia zapewniamy:

  • Dwudniowy kurs teoretyczny i praktyczny przygotowujący do egzaminu prowadzony przez doświadczonych wykładowców posiadających kwalifikacje potwierdzonych przez m.in. Urząd Dozoru Technicznego, czy Ministerstwo Gospodarki.
  • W pełni wyposażone o nowoczesny sprzęt sale szkoleniowe, wysokiej jakości materiały i pomoce dydaktyczne, opracowane zgodnie z wszelakimi regulacjami dotyczących F-gazów
  • Egzamin potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.
  • Nauczanie zgodne z wytycznymi wyznaczonymi przez UE

 

Praktyczne zajęcia odbywające się w SIMP są wzbogacone o wszystkie potrzebne zajęcia, pozwalające w pełni zrozumieć temat.

 

Egzaminy odbywają się co najmniej raz na dwa miesiące i składają się z dwóch części: teoretycznej (test wyboru) i praktycznej.

 

Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

  • Wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu kursów, które potwierdzają pozytywne opinie naszych klientów
  • Skuteczne i rzetelne realizowanie kursów i szkoleń
  • Wysokiej jakości materiały oparte o najwyższe standardy
  • Posiadamy aktualne uprawnienia umożliwiające wydanie potrzebnych dokumentów do wykonywania zawodu
  • Współpracujemy z wieloma urzędami i firmami
 

Potrzebujesz potrzebnego certyfikatu do zawodu lub chcesz poszerzyć swoje doświadczenie o profesjonalne szkolenie przeprowadzane przez najbardziej wykwalifikowanych wykładowców? Wybierz naszą firmę!